Poniedziałek, 3 listopada 2014, 11:02

Anomalie pogodowe na południu Polski

prawda
fałsz
Anomalie pogodowe na południu Polski
Deszcz meteorytów, tajemnicze kręgi w zbożu, pulsujące światła po zmroku oraz niewyjaśnione dźwięki – od tygodnia w miejscowości Stuposiany (województwo podkarpackie) dochodzi do serii niewyjaśnionych zjawisk pogodowych. Zdaniem meteorologów zdarzenia mają całkowicie naturalne i dające się naukowo wyjaśnić pochodzenie. Ufolodzy natomiast utrzymują, że za wszystkim stoi obca cywilizacja. Kto ma rację?

Mieszkańcy Stuposian z pewnością nigdy nie przypuszczali, że mogą stać się atrakcją turystyczną. Tak się jednak stało, a od kilku dni w ich miejscowości koczują amatorzy zjawisk paranormalnych, w nadziei na „bliższe spotkanie trzeciego stopnia”. Zainteresowanie Stuposianami wzrosło, od kiedy w miejscowości zaczęły dziać się niewytłumaczalne zjawiska. O ile spadające gwiazdy można naukowo wytłumaczyć, to tajemnicze refleksy światła na niebie z towarzyszącymi im dźwiękami niewiadomego pochodzenia oraz pojawiające się w niektórych miejscach kręgi w zbożu – wywołują lawinę spekulacji. Naukowcy mają dwie teorie na wyjaśnienie tego zjawiska. Utrzymują, że charakterystyczne kręgi w zbożu to wykładnia linii pola elektromagnetycznego i prądów elektrycznych, powstała na skutek wyładowań atmosferycznych, np. w czasie uderzenia pioruna. Pojawiają się także twierdzenia, że nienaturalnie wygięte kłosy to wynik działania wirów plazmy, a dokładniej potężnych słupów zjonizowanego powietrza, które w efekcie tworzą dobrze znane nam kręgi. Ufolodzy oczywiście nie dowierzają naukowym dowodom i są przekonani, że tajemnicze zjawiska to nic innego, jak przekaz od pozaziemskich cywilizacji.

Bez względu na to czy anomalie pogodowe w Stuposianach to komunikat „space invaders” czy żart Matki Natury, tajemnicze zjawiska elektryzują wielu ludzi z całej Polski, którzy chętnie przybywają do miejscowości, by móc na własne oczy się o nich przekonać. Mieszkańcy nie mogli wymarzyć sobie lepszej promocji. Od dawna wiadomo, że teorie o UFO działają jak magnes na turystów.

Komentarze