Sobota, 24 grudnia 2011, 12:45

Rubik ŚPIEWA dla Helenki

prawda
fałsz
Rubik ŚPIEWA dla Helenki
Piotr Rubik objawił się jako piosenkarz. Pewnie zastanawiacie się, jak to się stało, że kompozytor i dyrygent znalazł się po drugiej stronie muzycznej barykady? Otóż sprawiła to Helenka, jego ukochana córeczka.

Miłość rodzicielska Rubika musiała gdzieś znaleźć ujście. Utwór jest kwintesencją piosenki dziecięcejprosty, lekki i radosny. Piotr zrezygnował z koncepcji utrzymania sensu w słowach piosenki na rzecz rymów. Dlatego tekst chwilami przypomina raczej zbiór niepowiązanych ze sobą myśli. Od kiedy piosenka pierwszy raz zabrzmiała w naszych uszach, cały czas się zastanawiamy, dlaczego chłopcy mają dorastać nucąc „Piosenkę dla Helenki”…?!

Piosenka to również sposób na wypromowanie córeczki Rubika. Bowiem sama Helenka również w niej występuje, śpiewając razem z tatą.

Teledysk do „Piosenki dla Helenki” przedstawia rozanielonego Piotra i radosną Helenkę. Kolorowe tło jest pełne baloników, serduszek, waty cukrowej i czereśni (w końcu szczęście, które przepełnia Rubika ma ich zapach). Idyllicznej wizji dopełniają „sceny z życia rodzinnego Rubików”: mamy więc Agatę i Piotra trzymających Helenkę za rękę oraz Helenkę wtuloną w ramiona taty. Jednym słowem teledysk – cukiereczek.

Teledysk można oczywiście obejrzeć na You Tube, jednak tych którzy nie przepadają za słodyczami ostrzegamy – może zemdlić!!!

BF

Komentarze