Poniedziałek, 17 września 2012, 13:01

DONIÓSŁ NA MĘŻA Figury!

prawda
fałsz
DONIÓSŁ NA MĘŻA Figury!
foto: mwmedia.pl
Katarzyna Figura wyznała niedawno, że przez lata była bita i maltretowana przez męża - Kaia Schoenhalsa. Sprawa znęcania się nad aktorką przybrała właśnie dość nieoczekiwany obrót. W jej obronie stanął Ryszard Nowak, który złożył ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA.

Decydując się na wywiad i opowiadając szokującą prawdę o swoim małżeństwie Figura zapewne nie przypuszczała, że sprawa przyniesie tak nieoczekiwany obrót. W obronie aktorki stanął bowiem Ryszard Nowak - przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Przemocą i Sektami.

Polska poznała Nowaka z procesów, które wytoczył Dodzie i jej byłemu chłopakowi - Nergalowi. To z nimi Nowak walczył w sądzie najdłużej i najbardziej zaciekle twierdząc, że broni Polaków przed sektami.

Teraz jego działania opierają się na drugim członie nazwy komitetu, który założył. Nowak postanowił złożyć doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad Katarzyną Figurą. Podobno poruszył go dramatyczny wywiad aktorki.

Sam Nowak tak tłumaczy swoją decyzję:

Doniesienie do prokuratury za znęcanie się nad aktorką Kasią Figura i jej dziećmi[/i]

W związku z prasowymi wypowiedziami aktorki Katarzyny Figura o znęcaniu się fizycznym i psychicznym nad nią i jej dziećmi przez jej męża Kai Schoenhals: składamy w dniu dzisiejszym, tj. 15.09.2012 r. do Prokuratury Generalnej w Warszawie doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Katarzyna Figura mówiła w wywiadach prasowych, że była bita przez męża, cyt.: "To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, w twarz, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak ktoś kopnie w kość piszczelową?" Mąż znęcał się również nad jej dziećmi, cyt: "Ich tata nie mógł opanować gniewu i roztrzaskał krzesło na oczach dziewczynek. A potem rzucił w jedną z nich butem i uderzył ją w czoło". Katarzyna Figura nie mieszka w domu. Przyznała, że wyprowadziła się, bo boi się męża. Dlatego teraz schroniła się u przyjaciół.

Artykuł 207 §1 Kodeksu Karnego mówi: Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Uważamy, że publiczne wypowiedzi Katarzyny Figura pomogą innym poniżanym kobietom w podobnej sytuacji. Da im odwagę, by zgłaszać organom ścigania o znęcaniu się nad członkami ich rodzin, co uznawane jest przez prawo polskie za przestępstwo.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą

Ryszard Nowak

Komentarze