Wtorek, 26 czerwca 2012, 09:30

Program Wojewódzkiego i Figurskiego znika z anteny!

prawda
fałsz
Program Wojewódzkiego i Figurskiego znika z anteny!
foto: mwmedia.pl
Program „Poranny WF”, prowadzony przez kontrowersyjnych showmanów, Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, został zdjęty z anteny Radia Eska Rock. Taką decyzję podjął zarząd stacji. Jeszcze nie wiadomo na jak długo program został zawieszony, ale główni bohaterowie całego zamieszania są przekonani, że już wkrótce znów zasiądą przy radiowym mikrofonie.

Cała afera rozpętała się po kontrowersyjnej rozmowie dziennikarzy, w której wyśmiewali i obrażali pracujące w Polsce Ukrainki.

„Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...
F: Kopnąłeś psa.
W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.
F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło...
Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.
W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.
F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.
W: Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach”.

Wczoraj zarząd stacji wydał specjalne oświadczenie, w którym przeprasza za zachowanie swoich pracowników

"Zarząd wyraża ubolewanie z powodu sytuacji, która miała miejsce na antenie radia w programie porannym, wyemitowanym w dniu 12 czerwca 2012 r. Wszystkie osoby, które poczuły się urażone wystąpieniem naszych prezenterów, serdecznie przepraszamy".

Sprawą zajęła się już prokuratura, która bada, czy rzeczywiście uszczypliwe wypowiedzi Kuby i Michała, złamały zasady szacunku i tolerancji zapisanej w Karcie Etycznej Mediów. W obronie showmanów stanęło wielu celebrytów, między innymi, znany dziennikarz Tomasz Lis. Przyjaciel Wojewódzkiego, na swoim blogu, starał się wytłumaczyć i usprawiedliwić zachowanie Kuby

„Wiem, rzucili się na Ciebie wszyscy, więc uważasz, że jak przeprosisz, to dasz satysfakcję swoim wrogom i zaprosisz ich do tego, by - już za Twoją zgodą po Tobie jeździli. Oczywiście wiem, że nie jesteś ani rasistą, ani seksistą, ani Ukrainofobem. Wiem, ale inni tego nie wiedzą. Rozumiem też, że Twoja audycja nie miałaby sensu, gdybyś czasem nie pojechał po bandzie. Grzecznych miernot jest bez liku, Wojewódzki jest jeden. Nie dlatego, że jest błaznem, błaznów nie brakuje. Raczej dlatego, że jest błyskotliwy i fajnie błaznuje”.

Jak dalej potoczą się losy Kuby i Michała? Czy poranny program wróci na antenę Eski Rock? Jak na razie sprawa wygląda poważnie, ale zachowanie showmanów budzi wątpliwości, zwłaszcza ich ogromna pewność siebie. Jak zakończy się postępowanie? Przekonamy się już wkrótce.

Czy podoba Wam się program „Poranny WF”? Chcielibyście żeby wrócił na antenę?

Komentarze