Czwartek, 12 września 2013, 14:14

Już za miesiąc odsłonięcie pomnika Ojca Rydzyka!

prawda
fałsz
Już za miesiąc odsłonięcie pomnika Ojca Rydzyka!
Gigantyczny pomnik Ojca Rydzyka już prawie gotowy!
Jeszcze tylko ostatnie szlify i trzykrotnie wyższy niż w rzeczywistości Rydzyk wyrośnie przed naszymi oczami - o ile akurat będziemy przechadzać się po toruńskiej starówce.

Odsłonięcie pomnika planowane jest na 25 października, w imieniny Tadeusza i wszystko wskazuje na to, że uda się go ukończyć w terminie.
"Czasu zostało niewiele i czuję ogromną presję, żeby zdążyć, dlatego pracuję na pełnych obrotach. Zostały już do naniesienia kosmetyczne poprawki i wyszlifowanie całości. To wielki pomnik, największy jaki do tej pory robiłem - wysoki na 5 metrów cały z brązu, a waży, ho ho grubo ponad tonę" - powiedział w rozmowie z nami Zbigniew Kozak, autor i główny wykonawca zwycięskiego projektu.

Dodatkową funkcjonalnością, jaka ma się pojawić w pomniku jest kran z którego ma płynąć GEOTERMALNA WODA! Tajemnicą jest w jakiej części ciała Ojca Prowadzącego pojawi się ten kran, ale już teraz pewne są gigantyczne kolejki do kranu. "To głównie dzięki temu pomysłowi wybraliśmy projekt Pana Zbigniewa. Był zdecydowanie innowacyjny i w stu procentach oddawał tę wielką postać jaką jest Ojciec Tadeusz, który ciągle nam tak wiele daje - teraz symbolicznie będzie dawał nam wodę w dodatku geotermalną!" - mówi Piotr Grzybowicz, rzecznik Komitetu ds. Pomnika Ojca Tadeusza (KdPOT) - pomysłodawcy postawienia pomnika.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy pomnik ma kosztować ok. miliona złotych! "Pieniądze na jego budowę pochodzą głównie od darczyńców, którzy bardzo chętnie wsparli tę inicjatywę, co nas nie dziwni bo przecież cel jest szczytny, 10 tys. złotych przekazał także Urząd Miasta Toruń." - powiedział rzecznik KdPOT.

Projekt pomnika od początku owiany był tajemnicą, dlatego w mediach pojawiło się wiele spekulacji jak ma wyglądać. Były pomysły, aby Ojca Prowadzącego posadzić na koniu, niczym jego imiennika Kościuszkę. Złośliwi z kolei twierdzili, że trafniej byłoby go umieścić w Maybachu. W pomysłach pojawił się także "pomnik - skarbonka" wykonany z przeźroczystego poliwęglanu z otworem z tyłu głowy na pieniądze.

Nikt jednak nie przewidział, że z Ojca Tadeusza będzie płynęła woda ...

Komentarze