Środa, 14 stycznia 2015, 12:15

Ekranizacja kultowego komiksu wkrótce w kinach

prawda
fałsz
Ekranizacja kultowego komiksu wkrótce w kinach
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w Hollywood rozpoczną się wkrótce zdjęcia do ekranizacji kultowego już komiksu autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. „Thorgal” od lat zachwyca kolejne pokolenia młodych ludzi, którzy z pasją zaczytują się w kolejnych tomach opowieści. Aż nie chce się wierzyć, że do tej pory nikt nie pokusił się o ekranizację tego dzieła. Jak udało nam się dowiedzieć już od kilku lat trwały prace nad skompletowaniem odpowiedniej obsady i zgromadzeniem wysokiego budżetu, który podźwignąłby opowieść o dziecku z gwiazd. Planowano nawet rozpoczęcie zdjęć do serialu, który miała wyprodukować stacja HBO, ale projektu nie udało się zrealizować.

Na początku 2015 roku mają jednak ruszyć zdjęcia do kinowej wersji przygód Thorgala Aegirssona. Jeśli wierzyć niepotwierdzonym jeszcze doniesieniom tytułowego bohatera zagrać ma Joe Manganiello, zaś jego komiksową ukochaną Aaricię - Jennifer Lawrence. Reżyserią ma zająć się twórca kultowych już obrazów, takich jak Mroczny rycerz czy Incepcja – Christopher Nolan. Zapowiada się więc wspaniałe widowisko, pełne efektów specjalnych i aktorów z najwyższej półki.

Nie wszyscy fani Thorgala podzielają jednak entuzjazm twórców kinowej wersji przygód swojego komiksowego idola. Część uważa, że hollywoodzka superprodukcja zepsuje wspaniały klimat kultowego dzieła Rosińskiego. Pamiętając niektóre ekranizacje komiksów Marvela obawiają się, jednocześnie, że w ten sposób zostanie zniszczona legenda o Dziecku z gwiazd. Sam Rosiński nie udziela na ten temat żadnych informacji. Fanom pozostaje więc jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie informacji o ekranizacji tego niezwykłego komiksu, który nie tylko w Europie, ale również na całym świecie ma rzeszę oddanych wielbicieli.

Komentarze