Czwartek, 8 stycznia 2015, 13:30

Zmiany w służbie zdrowia!

prawda
fałsz
Zmiany w służbie zdrowia!
Ewa Kopacz jako szef rządu zapowiada daleko idące zmiany. Była minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska ma zamiar całkowicie zrewolucjonizować system opieki zdrowotnej w naszym kraju. Inspirowana rozwiązaniami rodem ze Stanów Zjednoczonych chce zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia i na jego miejsce powołać inną instytucję, która będzie regulowała kwestie zdrowotne. W planach jest całkowite sprywatyzowanie całego sektora, co ma sprawić, że będzie on bardziej wydolny i przestanie przynosić straty. Obywatele będą musieli sami finansować swoje leczenie, wykupując specjalne ubezpieczenia. Osoby pozbawione ubezpieczeń również będą mogły korzystać ze służby zdrowia, ale za odpowiednią opłatą.

Plany Ewy Kopacz są dalekosiężne i jak sama twierdzi – do zrealizowania w przeciągu najbliższych kilku lat. Już teraz jednak wywołały zdecydowany sprzeciw opozycji, a także burzę w mediach. Również przeciętni obywatele nie wyrażają zgody na przeprowadzenie aż takiej rewolucji w dostępie do służby zdrowia. Opozycja przekonuje, że jest to zbyt radykalne posunięcie, a problemy w sektorze da się rozwiązać nie odwołując się do takich metod.

Na razie jednak postulaty nowej szefowej rządu to tylko projekty. Kopacz zapowiada jednak, że powoła specjalną komisję, której celem będzie opracowanie kompleksowego raportu na temat stanu służby zdrowia w Polsce i sposobów na jej ratowanie. Miejmy nadzieję, że plany obecnej pani premier zostaną one złagodzone, bo tak radykalne kroki na pewno nie wywołają entuzjazmu wśród Polaków.

Komentarze