Środa, 12 września 2012, 13:44

Anna Mucha jest ZA ABORCJĄ

prawda
fałsz
Anna Mucha jest ZA ABORCJĄ
foto: mwmedia.pl
Anna Mucha, która całkiem niedawno została mamą, ujawnia swoje dość kontrowersyjne poglądy dotyczące ciąży. Wywiad, w którym aktorka wyjawia, że jest za aborcją można przeczytać w najnowszym wydaniu Elle.

To, co znajdziemy w środku tygodnika nie każdemu może się spodobać. Wypowiedź Muchy jest dość ostra, a w kraju, gdzie aborcja jest dozwolona tylko ściśle określonych przypadkach, może wydawać się mocno kontrowersyjna.

Wiele kobiet, które nie zgadzają się z poglądami aktorki może mieć jej za złe, że tak otwarcie staje w obronie prawa do aborcji. Wygląda jednak na to, że Ania nie przejmuje się opiniami innych. Przekonuje, że kobiety powinny mieć możliwość decydowania, czy chcą rodzić swoje dzieci.

Aktorka twierdzi, że wiele kobiet, gdy dowiaduje się o ciąży, wcale nie skacze z radości, niejednej przez myśl przemknie, żeby usunąć. Dodaje również, że "zostają one z tymi myślami same, mają w związku z nimi poczucie winy, a w Polsce nie można mieć takich dylematów".

Na koniec Mucha wyznaje, że jest "pro-choice", czyli za możliwością wyboru.

- Nigdy nie odważyłabym się czegoś narzucić czy sugerować żadnej kobiecie. To musi być decyzja jej i jej partnera - mówi.

Komentarze

Gość 19 września 2012 10:53
Zgadzam się z przedmówcą :)
Gość 17 września 2012 10:28
Ja tam się zgadzam z nią i Mucha nie mówi że jest za aborcją, tylko za możliwością wyboru. Ja tez nie jestem za usuwaniem ciąży, ale za wyborem już tak. Kwestia sumienia kobiety.