Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 11:48

Górniak znów odnosi triumf na EUROWIZJI!

prawda
fałsz
Górniak znów odnosi triumf na EUROWIZJI!
foto: Polskie Radio
Konkurs Piosenki Eurowizji 2012 będzie wydarzeniem bez udziału Polski. To już przesądzone. Marzenia na jakąkolwiek wygraną w konkursie prysły bezpowrotnie. Od wielu lat ani jeden wykonawca nie zajął żadnego wysokiego miejsca. Jest jednak jeden wyjątek.

W 1994 roku młodziutka Edyta Górniak wystąpiła na Eurowizji. Piosenkarka zaśpiewała utwór „To nie ja”, który ujął za serca publiczność. Polska miała wtedy powód do dumy: 2 miejsce. To jednocześnie sława dla Edyty i wielka promocja naszego państwa.

Od tamtego wielkiego sukcesu minęło już 18 lat. A słynny utwór gwiazdy jury konkursu znów doceniło. W Konkursie na najpopularniejszy utwór w historii EUROWIZJI hit „To nie ja” zajął 6. miejsce.

Przenieśmy się w czasie i posłuchajmy jeszcze raz tej pięknej piosenki:Polska może czuć się dumna, że ma Edytę w swoich ramionach. Spośród 1200 wyśpiewanych na Konkursie piosenek, utwór polskiej gwiazdy został na nowo doceniony. W tym roku wprawdzie nie będziemy brali udziału w Eurowizji, ale i tak Górniak triumfuje.

DN

Komentarze