Czwartek, 6 września 2012, 13:37

ZWOLNIENIA w TVP. MILIONY dla gwiazd!

prawda
fałsz
ZWOLNIENIA w TVP. MILIONY dla gwiazd!
foto: mwmedia.pl
Telewizja Polska oszczędza na pracownikach, a płaci miliony gwiazdom popularnych programów! To dopiero początek "cięć", na których ucierpi całe społeczeństwo, a zyskają sławni i bogaci.

Fatalna sytuacja finansowa Telewizji Polskiej wciąż się pogarsza.Szykują się grupowe zwolnienia, a raczej "systematyczne ograniczanie zatrudnionych". Pracę straci nawet 300 osób! Oczywiście będą to szeregowi pracownicy, zatrudnieni przy produkcji programów, a nie sławne gwiazdy. Tym drugim telewizja publiczna zapłaci nawet 2 miliony złotych!

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej prezes TVP Juliusz Braun mówi, że nadchodzi czas cięcia kosztów. Na pierwszy ogień idą mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej - ich w telewizji publicznej nie zobaczymy, ponieważ PZPN ma zbyt wygórowane oczekiwania finansowe. Może to i niewielka strata, ale dla wytrwałych kibiców to prawdziwy cios w serce!

Z tego samego powodu w TVP nie możemy oglądać także zmagań naszych paraolimpijczyków, którzy uczestników zwykłej Olimpiady biją na głowę, jeśli chodzi o zdobywanie medali. Na co jeszcze nie starczy pieniędzy? Przede wszystkim na programy dla dzieci, programy edukacyjne, teatr i wydarzenia kulturalne.

Ale za to 2 miliony złotych na gażę dla gwiazd programu "Bitwa na Głosy" znalazło się od razu! Celebryci mają zagwarantowaną wypłatę bez względu na to, w którym odcinku odpadną.

Wygląda więc na to, że TVP oszczędza na wszystkim, kosztem własnej misji jako telewizji publicznej, byleby tylko nie stracić swoich "gwiazd". Nie liczą się pracownicy, transmisje sportowe, popularyzacja kultury i edukacji wśród najmłodszych. Liczą się tylko gwiazdy i ich popisy na ekranie.

foto: mwmedia.pl

Komentarze