Piątek, 13 lipca 2012, 09:00

„TOP Model” narusza godność uczestniczek?

prawda
fałsz
„TOP Model” narusza godność uczestniczek?
foto: facebook.com
Słynne show o modelkach „TOP Model. Zostań Modelką”, zdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, naruszało godność uczestniczek i wpływało negatywnie na prawidłowy rozwój dzieci. Za tak poważne wykroczenie, stacja TVN musi zapłacić 200 tysięcy kary!

Chodzi przede wszystkim o komentarze kierowane do uczestniczek programu przez prowadzącą oraz jurorów, które "deprecjonowały kompetencje intelektualne uczestniczek" oraz o obmacywanie intymnych części ciała, które naruszało godność kobiet oraz stwarzało wobec nich upokarzającą atmosferę.

W oficjalnym oświadczeniu KRRiT możemy przeczytać:

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (...) stwierdziła naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji poprzez wywieranie negatywnego wpływu na prawidłowy rozwój psychiczny, fizyczny i moralność małoletnich powyżej 12 roku życia. Wyemitowanie tych audycji w porze chronionej, z oznakowaniem od lat 12, stanowi naruszenie przepisów o ochronie małoletnich. Zdaniem KRRiT audycja została źle sklasyfikowana wiekowo, wyemitowana o niewłaściwej porze oraz zawierała treści naruszające godność ludzką. Prezentowane w audycji postawy młodych kobiet, które wyrażają opinie, że dla kariery gotowe są zrobić wszystko mogły mieć negatywny wpływ na kształtowanie prawidłowych postaw u małoletnich, a zachowanie jurorów było niewłaściwe i naruszało godność uczestniczek konkursu. W związku z powyższym na nadawcę programu TVN została nałożona kara w wysokości 200 000 zł!”

Wszystko wskazuje na to, że problem sam się rozwiązał. Po tak wysokiej karze, TVN na pewno zrezygnuje z kolejnych edycji show, które i tak od jakiegoś czasu stały pod wielkim znakiem zapytania.

Jak sądzicie, czy KRRiT ma rację, że program narusza godność uczestniczek?

Komentarze

Gość 19 lipca 2012 00:00
cenzura jednak istnieje... wielki brat wszystko widzi