Środa, 28 grudnia 2011, 23:24

Problemy z kręgosłupem Przybylskiej-macierzyństwo ją PRZERASTA?

prawda
fałsz
Problemy z kręgosłupem Przybylskiej-macierzyństwo ją PRZERASTA?
foto: mwmedia
W jednym z niedawnych wywiadów dla "Super Expressu" Anna Przybylska zdradziła, że regularnie chadza na masaże do pobliskiej przychodni. Powód? Problemy z kręgosłupem.

Czy Ani grożą takie choroby, jak zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia krążka międzykręgowego czy więzadeł? Owszem, ponieważ kobieta nie daje rady z ciągłym dźwiganiem swym rosnących pociech!

Wychowywanie w ogóle jest wyczerpujące. Starsze proszą "pobaw się z nami w chowanego" - a tutaj kolejny dzień ząbkowania i ja po prostu fizycznie nie mam siły, bo jestem tak niewyspana. - żali się Ania.

"Super Express" dokładniej zbadał, do czego przyczynić może się taki wysiłek. Zapytano o to lekarza:

Sama ciąża nie jest obciążeniem dla kręgosłupa. Ale czynności pielęgnacyjne przy dzieciach, czyli częste pochylanie się do przodu i dźwiganie jest szkodliwe dla kręgosłupa. Może dojść do zmian zwyrodnieniowych, uszkodzenia krążka międzykręgowego czy więzadeł. Kobieta przy takim obciążeniu powinna ćwiczyć, chodzić na masaże i przede wszystkim być damą, czyli trzymać się prosto, w pionie - dodaje założyciel poradni rehabilitacji i chorób kręgosłupa. - udzielił wyjaśnień dr Wiesław Niesłuchowski z kliniki Vigor.

Przybylska nie jest jedyną kobietą, która boryka się z takim problemem. Na świecie niemalże każda matka musi uporać się ze szwankującym kręgosłupem i przemęczeniem...

Nie mniej jednak życzymy jej, aby powracała do zdrowia! ;)

Komentarze

Gość 29 grudnia 2011 16:01
No ,no pospiech nie zawsze wskazany.A i sił mniej.........