Piątek, 4 maja 2012, 13:20

Matura START!

prawda
fałsz
Matura START!
Maj to czas matur, a co za tym idzie początek zmian w życiu młodych ludzi. Absolwenci szkół średnich nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminów, aby zdobyć wykształcenie średnie, wystarczy uzyskać świadectwo ukończenia szkoły średniej.

W takim razie dlaczego ponad 380 tysięcy tegorocznych uczniów przystąpiło do egzaminu dojrzałości?

Pozytywne zaliczenie egzaminów maturalnych otwiera nowe możliwości dalszego rozwoju. Potocznie zwany "papierek" niezbędny jest, aby dostać się na uczelnie wyższe, które dają szersze perspektywy na przyszłość. Wykształcenie umożliwia podjęcie wymarzonej pracy, która dostosowana jest do naszych umiejętności i charakteru.

Znamy wiele sławnych ludzi takich jak Zbigniew Hołdys, Agnieszka Chylińska czy Maciej Maleńczuk, którzy odnieśli sukces mimo braku zaliczonego egzaminu. Na szczęście lista celebrytów szczycących się nie tylko uzyskaniem świadectwa maturalnego, ale również zdobyciem różnych stopni naukowych jest o wiele dłuższa (np. piosenkarka Magda Femme, dziennikarze Monika Olejnik, Maciej Kurzajewski, dziennikarz i publicysta Tomasz Lis, aktor Robert Kozyra, aktorka Katarzyna Cichopek, itd.).

Wśród tegorocznych maturzystów zobaczymy znaną piosenkarkę Ewę Farnę, aktorkę Gabrielę Pietruchę, muzyka słynącego z programu "Mam talent" Piotra Lisieckiego oraz córkę Beaty Kozidrak - Agatę Pietras.

Wykształcenie to coś, czego nie znajdziesz ani w Internecie, ani nie kupisz w sklepie. Dlaczego jest tak ważne? Bo daje poczucie własnej wartości, poszerza naszą wiedzę, pogłębia poczucie odpowiedzialności, wyróżnia nas od przeciętności.

Dlatego, maturzyści życzymy Wam powodzenia!

Komentarze

Gość 4 maja 2012 23:32
życzę powodzenia wszystkim maturzystom na kolejnych częściach, we wtorek i czwartek!
trzymam kciuki : )