Wtorek, 24 września 2013, 13:02

Kolejką nad korkami

prawda
fałsz
Kolejką nad korkami
Już niedługo warszawiacy poznają komfort jazdy do pracy bez korków! Radni na ostatniej sesji podjęli decyzję, że nad miastem zostanie wybudowana kolejka!

Kolejka ma być podobna do tej, którą wjeżdżają turyści na Kasprowy. Różnica jest taka, że nie będziemy jechać pod górę, ale na wprost. Kolejka ma też być znacznie szybsza, niż ta znana nam z Tatr. Dziennie ma przewozić nawet do 300 tysięcy pasażerów. Przystanki zostaną wyznaczone w najbardziej zakorkowanych miejscach w centrum miasta.

Radni nie wykluczają również, że kolejka zastąpi budowane nieudolnie od lat metro. Przede wszystkim dlatego, że jest znacznie tańsza i buduje się ją o wiele szybciej. Możliwości są wręcz nieograniczone. Trasa będzie biletowana, jak w komunikacji miejskiej, zaś kierowcy, którzy przesiądą się na kolejkę, będą jeździć za darmo!

Kolejką nad ulicami stolicy mamy jeździć już od stycznia 2015 roku. Jeśli pomysł się sprawdzi, może wykorzystają go inne miasta.

Komentarze

Gość 25 września 2013 12:05
dobre żarty xd
tura 25 września 2013 10:07
lmao, chcialabym to zobaczyc XD bo predzej japonczycy naucza sie teleportowac niz warszawa bedzie miala porzadne metro godne stolicy
Ola 24 września 2013 16:12
HAHAHAHHHHAHAHAH, dobry żart :)