Niedziela, 8 stycznia 2012, 14:14

Gala Mistrzów Sportu - kto najlepszy?

prawda
fałsz
Gala Mistrzów Sportu - kto najlepszy?
foto: przegladsportowy.pl
7 stycznia 2012 odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Już po raz 77. Polscy kibice mieli okazję wybrać najlepszego, ich zdaniem sportowca roku. Gala odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie, a poprowadził ją już po raz trzeci duet: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski.

foto: mwmedia.pl


W kategorii Nadzieja Olimpijska statuetkę otrzymał Paweł Wojciechowski. To dla młodego sportowca wspaniała motywacja do jak najlepszego występu na Olimpiadzie, która odbędzie się w tym roku w Londynie.Statuetka Superchampiona trafiła do rąk Adama Małysza. Sam zainteresowany nie brał udziału w gali, więc nagrodę odebrał jego wieloletni trener – Apoloniusz Tajner. To wspaniała nagroda, wieńcząca karierę Adama w skokach narciarskich. Podziękowania Małysz przesłał z trasy Rajdu Dakar, już jako kierowca.

foto: przegladsportowy.pl


Warto wspomnieć, że Gala Mistrzów Sportu miała również wymiar artystyczny.
Wystąpił Marcin Wyrostek z zespołem, a zagrane przez niego tanga wytańczyli Anna Głogowska, Jan Kliment oraz Tomasz Barański. Na scenie w towarzystwie Wyrostka zaśpiewała także Kayah.

Uznane gwiazdy sportu wręczały statuetki dla najlepszej dziesiątki sportowców. Zobacz kogo postanowili wyróżnić kibice w tegorocznym plebiscycie przeglądu sportowego:

10. Kamil Stoch – uznanie kibiców to ważna rzecz dla tego młodego skoczka, który był zmuszony przyjąć na siebie obciążenie związane ze swoim wielkim poprzednikiem – Małyszem.

9. Konrad Czerniak – za wicemistrza świata w pływaniu statuetkę odebrali rodzice – on sam przygotowuje się już do tegorocznej olimpiady.

8. Jarosław Hampel – ubiegłoroczny wicemistrz żużlowy został po raz pierwszy doceniony przez kibiców.

7. Robert Lewandowski – mama Roberta odebrała statuetkę z rąk Franciszka Smudy, któremu wzruszenie odebrała umiejętność gramatycznego wyrażania się;)

6. Paweł Wojciechowski – otrzymał statuetkę z rąk Moniki Pyrek, koleżanki z teamu lekkoatletycznego, która podkreślała w swojej wypowiedzi osobiste akcenty z życia Pawła.

5. Maja Włoszczowska – to jej czwarta statuetka. Zapowiedziała, że jutro nie będzie miała kaca, bo czeka ją morderczy trening!

4. Agnieszka Radwańska – została nazwana przez Japończyków „polską ninja”. Kibice chyba się z nimi zgadzają i odwdzięczyli się za emocje, jakie budzą jej występy na korcie.

3. Adam Małysz – drugi skoczek w pierwszej dziesiątce i druga statuetka tego wieczoru, która trafiła do rąk Adama.

2. Bartosz Kureknajskuteczniejszy siatkarz polskiej reprezentacji. Wręczający statuetkę Jerzy Dudek odegrał podczas wygłaszania podziękowań zaszczytną rolę statywu.

1. Justyna Kowalczyk – to już trzecia statuetka z rzędu dla „złotej” Justyny. Wszyscy oczekują, że wygrana w plebiscycie to tylko przedsmak jej jutrzejsze wygranej w Tour The Ski.

foto: przegladsportowy.pl


Transmisję telewizyjną zakończyło tradycyjnie odśpiewane "We are the champions", a wszyscy uhonorowani sportowcy oraz zaproszeni goście po gali udali się na bankiet. Nam pozostaje tylko żałować, że ta część wieczoru nie została pokazana w tv;)


BF

Komentarze