Poniedziałek, 17 października 2011, 12:17

Zachwalają mordy i podpalanie kościołów!

prawda
fałsz
Zachwalają mordy i podpalanie kościołów!
foto: Jarosław Antoniak/mwmedia.pl
Mimo że prezes TVP wykluczył możliwość udziału Nergala w kolejnych edycjach programu „Voice of Poland” i przyznał, że zatrudnienie go było błędem, wciąż nie cichną głosy oskarżające lidera zespołu Behemoth.

Kolejnym powodem do wszczęcia krucjaty przeciwko Nergalowi jest koncert jego grupy we wrocławskim klubie Eter. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami domaga się odwołania imprezy. Wystosował do dyrekcji klubu list z żądaniem rezygnacji z występu zespołu Nergala.

Stowarzyszenie, na czele którego stoi Ryszard Nowak w liście otwartym pisze:

"Odwołać koncert satanistów z Behemoth profanujących Biblię, zachwalających mordy i podpalanie kościołów".

Sam koncert został w piśmie określony jako "skandaliczna impreza, która będzie reklamą ideologii śmierci, nienawiści i przemocy do Kościoła katolickiego".

Koncert w klubie Eter organizuje agencja PW Events z Poznania i to ona mogłaby go odwołać. Jednak dyrektor artystyczny klubu Eter Wojciech Stawiński twierdzi, że żaden list do nich nie dotarł:

Nic nie wiemy o żadnym liście w sprawie odwołania koncertu. Mogę zapewnić, że odbędzie się on jak zaplanowano.

Czy nagonka na Nergala ma na celu zniszczyć jego i cały zespół? Myślicie, że środowiska prawicowe zapędziły się w swoich oskarżeniach, które wydają się po prostu śmieszne?

Komentarze

Gość 31 grudnia 2011 21:40
P.s"wrzeszczą"-napisał fan muzyki death metalowej:)
Gość 31 grudnia 2011 21:40
Pozer to z Ciebie i sam jesteś kiczowaty,ale Ty doskonale o tym wiesz;):)Pozdrawiam :)
Gość 19 października 2011 22:50
Robią temu pozerowi tylko reklamę.... Muzycznie jest kiczowaty. Nie da się porównać do Vadera i Kata, którzy nie tylko wrzeszczą, ale i mają własny styl - dobry, choc niekatolicki...