Poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 13:09

Rewolucja w dostępie do broni palnej

prawda
fałsz
Rewolucja w dostępie do broni palnej
Już wkrótce może się okazać, że każdy z Polaków będzie miał dostęp do broni palnej. W sejmie jest bowiem przygotowywany projekt ustawy, który wyrósł z inicjatywy obywatelskiej. Projekt powszechnego dostępu do broni poparło 100 tysięcy obywateli i bardzo prawdopodobne jest, że niedługo będziemy mieli tak jak w Stanach Zjednoczonych.

Projekt przewiduje, że każdy obywatel powyżej 21 roku życia, który zda odpowiedni egzamin z posługiwania się bronią będzie mógł posiadać na własny użytek jeden jej egzemplarz. Trzeba też będzie przejść specjalny test psychologiczny, osoby z rozmaitymi zaburzeniami czy stwierdzoną depresją nie będą mogły otrzymać pozwolenia na broń. Każdy kto zda taki egzamin otrzyma specjalną książeczkę, gdzie będzie zarejestrowane jaki rodzaj broni posiada. Dzięki temu łatwiej będzie wykryć ewentualnego sprawcę ataku czy innego rozboju. Wszystko będzie bowiem ewidencjonowane i dokładnie sprawdzane.

Wraz z upowszechnieniem się dostępu do broni palnej wzrosną również uprawnienia policjantów, którzy będą mogli strzelać bez ostrzeżenia do osoby atakującej ich za pomocą pistoletu, strzelby czy innego rodzaju oręża. W sejmie ma być również przygotowany projekt ustawy, która rozluźni nieco przepisy związane z obroną konieczną. Będziemy mieli prawo strzelać do bandytów, którzy wtargnęli na naszą posesję w celu kradzieży albo innego rozboju. Miejmy nadzieję, że zmiany w polskim prawie nie spowodują wzrostu przestępczości, ale poprawią nasze bezpieczeństwo i po prostu pomogą nam się obronić w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Komentarze

Gość 26 sierpnia 2014 20:50
Wiesz, Szanowny Autorze: od kiedy uzyskałem jako taką dorosłą świadomość (a trwa to już ładnych parę lat) bez przerwy słyszę, że to zaraz, za chwilę, tylko sejm ustali - będziemy mogli się bronić. I jak zwykle nic z tego nie wychodzi. Tymczasem pokaźne grupy broń mają już od dana i jak to się powiada w razie czego w tańcu się nie certolą. Więc jak to jest: wiesz coś, czy wiesz co Ci przekaziory przekazały? I jak to ma się do współczesnych tych przekaziorów doniesień, że oto za posiadanie kilku najmniejszych nabojów gazowych 6 mm (short) kolejny gość ma na grzebiecie paragraf przewidujący naprawdę sporą odsiadkę?