Poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 13:09

Rewolucja w dostępie do broni palnej

prawda
fałsz
Rewolucja w dostępie do broni palnej
Już wkrótce może się okazać, że każdy z Polaków będzie miał dostęp do broni palnej. W sejmie jest bowiem przygotowywany projekt ustawy, który wyrósł z inicjatywy obywatelskiej. Projekt powszechnego dostępu do broni poparło 100 tysięcy obywateli i bardzo prawdopodobne jest, że niedługo będziemy mieli tak jak w Stanach Zjednoczonych.

Projekt przewiduje, że każdy obywatel powyżej 21 roku życia, który zda odpowiedni egzamin z posługiwania się bronią będzie mógł posiadać na własny użytek jeden jej egzemplarz. Trzeba też będzie przejść specjalny test psychologiczny, osoby z rozmaitymi zaburzeniami czy stwierdzoną depresją nie będą mogły otrzymać pozwolenia na broń. Każdy kto zda taki egzamin otrzyma specjalną książeczkę, gdzie będzie zarejestrowane jaki rodzaj broni posiada. Dzięki temu łatwiej będzie wykryć ewentualnego sprawcę ataku czy innego rozboju. Wszystko będzie bowiem ewidencjonowane i dokładnie sprawdzane.

Wraz z upowszechnieniem się dostępu do broni palnej wzrosną również uprawnienia policjantów, którzy będą mogli strzelać bez ostrzeżenia do osoby atakującej ich za pomocą pistoletu, strzelby czy innego rodzaju oręża. W sejmie ma być również przygotowany projekt ustawy, która rozluźni nieco przepisy związane z obroną konieczną. Będziemy mieli prawo strzelać do bandytów, którzy wtargnęli na naszą posesję w celu kradzieży albo innego rozboju. Miejmy nadzieję, że zmiany w polskim prawie nie spowodują wzrostu przestępczości, ale poprawią nasze bezpieczeństwo i po prostu pomogą nam się obronić w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Komentarze