Wtorek, 15 lipca 2014, 10:00

Polska rewolucja na rynku telefonów komórkowych

prawda
fałsz
Polska rewolucja na rynku telefonów komórkowych
Jak zapowiadają portale o tematyce elektronicznej już wkrótce Polska może stać się potentatem na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych. Polska firma opatentowała bowiem właśnie najnowszy wynalazek, który sprawi, że tradycyjny smartfon będzie mógł wyświetlać hologram osoby, z którą się aktualnie rozmawia. Pomysł ten został zapożyczony z filmu „Gwiezdne Wojny”, gdzie robocik R2D2 wyświetlał hologramy postaci. Polskiej firmie udało się urzeczywistnić ten pomysł i najnowocześniejszy smartfon wejdzie na rynek pod koniec 2014 roku. Teraz będziemy więc mogli nie tylko z daną osobą rozmawiać, ale również ją widzieć jakby stała obok nas. Warunkiem udanego połączenia jest posiadanie przez obie osoby telefonu pozwalającego na tę opcję.

Smartfon posiada również kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie. Ma wbudowany moduł alkomatu i automatycznie wykrywa poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Potrafi zablokować połączenia wychodzące i smsy, jeśli poziom będzie wyższy niż 1 promil, więc nie pozwoli nam zadzwonić do naszej byłej/byłego, gdy będziemy pijani. Unikniemy więc kompromitacji i kaca moralnego, co zdarza się Polakom dość często.

Według zapowiedzi telefon będzie wykorzystywał do pracy baterię, której nie będzie trzeba ładować, a wszystko to dzięki systemowi baterii atomowej. Taka bateria będzie wytrzymywać około 30 lat w trybie czuwania. Jest to efekt kooperacji polskiego koncernu z naukowcami z Chin. Telefon będzie bazował na autorskim systemie operacyjnym Okna 2.0.

Międzynarodowe koncerny już chcą wykupić ten pomysł, ale polska firma zapowiedziała, że za żadne pieniądze nie odsprzeda patentu. Pod koniec roku telefon trafi do sprzedaży, a jego cena wyjściowa będzie wynosić 5 tysięcy złotych.

Komentarze

Zwardi 27 lipca 2014 12:52
A jeśli będziemy pijani i ranni gdzieś poza miastem, to telefon nie pozwoli nam zadzwonić na pogotowie:)