Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 10:00

Przełom w rzucaniu palenia

prawda
fałsz
Przełom w rzucaniu palenia
Pomysłów na skuteczną walkę z nałogiem nikotynowym jest bardzo dużo. Plastry, gumy do żucia nasączone nikotyną, a nawet seanse hipnozy. Wszystko to ma na celu przeciwdziałanie zgubnym skutkom palenia papierosów. Czy teraz stajemy w obliczu przełomu w tej dziedzinie?

Okazuje się bowiem, że rosyjski rząd w ramach kampanii walki z nałogiem nikotynowym opracował rewolucyjną metodę wyeliminowania z naszych umysłów chęci na dymka. Zaangażowano w to najbardziej utytułowanych rosyjskich naukowców, ze sławnym pomysłodawcą puszki – Mikołajem Puszkinem na czele. Naukowcy z moskiewskiego instytutu wymyślili nowy rodzaj fali elektromagnetycznej działającej na podświadomość palacza. Jeśli w jego stronę zostanie skierowana wiązka takiej fali to umysł od razu wykluczy możliwość sięgnięcia po papierosa. Nie wiadomo jeszcze dokładnie czy fala będzie działać tylko na nikotynę.

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz rosyjski korespondent, tamtejszy rząd ma bowiem zamiar w przyszłości zerwać z panującym stereotypem Rosjanina-pijaka. Nowa broń ma być wymierzona w patologicznych alkoholików. Rządu nie stać bowiem na utrzymywanie ich w klinikach odwykowych, skala tego zjawiska jest bardzo duża.

Na razie jednak naukowcy testują nowy sposób na walkę z nałogiem nikotynowym na szczurach. Jeśli badania laboratoryjne przebiegną pomyślnie już wkrótce każdy będzie mógł udać się do przychodni i poddać się działaniu fali elektromagnetycznej, która wyeliminuje z naszej podświadomości chęć zapalenia papierosa. Czekamy na wprowadzenie tej metody również do Polski – z pewnością znajdzie wielu odbiorców. Co jednak stanie się z przemysłem tytoniowym jeśli takie sposoby się upowszechnią? Cóż, naszym zdaniem człowiek zawsze znajdzie coś od czego będzie się mógł uzależnić. Jeśli nie będą to papierosy to zawsze pozostaje jeszcze Facebook.

Komentarze