Środa, 21 maja 2014, 10:29

Nowa seria Polonezów

prawda
fałsz
Nowa seria Polonezów
Sensacyjne wieści dotyczące produkcji nowego modelu Poloneza płyną do nas z fabryki samochodów w Tychach. Podobno koncern planuje wznowienie produkcji tych aut. Mają być one nowoczesne, naszpikowane elektroniką i co najlepsze – na kieszeń każdego przeciętnego Polaka.

Flagowym modelem nowego Poloneza ma być ten sygnowany nazwą „Super”. Na konferencji prasowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Warszawie przedstawiciele koncernu zaprezentowali prototyp nowego auta. Dziennikarze byli zachwyceni planami reaktywowania produkcji polskich samochodów. Posypało się mnóstwo pytań, między innymi o ceny, datę rozpoczęcia produkcji. Jak się okazuje – model Poloneza Super ma być dostępny na polskim rynku już w 2017 roku.

Na razie trwają jeszcze prace projektowe. Model ma być wyposażony we wszelkie udogodnienia stosowane obecnie standardowo w większości samochodów, a wiec nowinki techniczne takie jak komputer pokładowy, czujniki parkowanie, kamery. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się masowa produkcja, ale przedstawiciele władz koncernu przypuszczają, że nastąpi to najprawdopodobniej pod koniec 2016 roku.

Czy będzie to oznaczało renesans polskich samochodów na naszych drogach? Jeśli wierzyć zapewnieniom koncernu auto ma nie być drogie. „Musi być dostosowane do zarobków przeciętnego Polaka, który jednak często nie może przeżyć do pierwszego” – przekonuje osoba reprezentująca zarząd koncernu. Nie możemy się doczekać nowego polskiego samochodu. Jeśli zapewnienia się sprawdzą to już w 2017 roku będziemy mogli kupić nowoczesne polskie auto. Podobno zawieszenie samochodu ma nie być niskie – trzeba przecież wziąć pod uwagę jeszcze stan naszych polskich dróg…

Komentarze