Środa, 18 stycznia 2012, 10:09

Grochowska i Więckiewicz w roli Danuśki i Lecha

prawda
fałsz
Grochowska i Więckiewicz w roli Danuśki i Lecha
Od dawna wiadomo, że Agnieszka Grochowska i Robert Więckiewicz wcielą się w role Danuty i Lecha Wałęsów. W filmach opartych na motywach biograficznych, podobieństwo do prawdziwych bohaterów jest kluczowe. Jak wiadomo Agnieszka i Robert nie są specjalnie podobni do prezydenckiej pary. Okazuje się, że cała ekipa pracuje nad tym, abyśmy oglądając film uwierzyli, że patrzymy na Wałęsów.

Robert Więckiewicz przed każdym dniem zdjęciowym musi poddawać się czasochłonnym zabiegom, które mają na celu zmianę kształtu nosa i nadaniu brwiom aktora linii charakterystycznej dla gdańskiego elektryka. Ponadto znacznie szczuplejsza twarz Roberta musi być pogrubiona, aby przypominała pełną twarz Lecha.

Jednak najbardziej bolesna, jak podejrzewamy, jest zmiana, której musiała poddać się Agnieszka Grochowska. Wszystkim, którzy kojarzą tę aktorkę młodego pokolenia, na dźwięk jej nazwiska przychodzą na myśl obłędnie długie włosy aktorki. Dla roli prezydentowej Grochowska musiała poddać się procedurze znacznego skrócenia swoich wspaniałych pukli. Efekt będziemy mogli oglądać na ekranie jesienią.

Chociaż konieczność charakteryzacji jest dla aktorów na pewno uciążliwa, to wydaje się, że fizyczne upodobnienie się do granej postaci, pozwala pełniej wczuć się w jej sytuację. A po wydaniu książki przez Danutę Wałęsę wiemy, że ta sytuacja nie była taka prosta, jak mogło się wydawać.

BF

Komentarze

Gość 27 marca 2012 20:17
widać, że to młodzież pisała:)))) za 10 lat będziesz szukał tego filmu:))))))))))gwarantuje
Gość 20 stycznia 2012 17:42
Ale po co kręcą taki film , pewnie młodzież szkolna będzie musiała obowiązkowo na to pójść bo nie wierze , że ktoś z własnej nie przymuszonej woli pójdzie na taki film.
Gość 19 stycznia 2012 08:11
dla roli i kasy zrobią wszystko nawet się zagłodzą na śmierć