Piątek, 21 lutego 2014, 14:05

Unia Europejska chce chipować dzieci!

prawda
fałsz
Unia Europejska chce chipować dzieci!
Nowe prawo zostało już przegłosowane. Od połowy tego roku nowo narodzone dzieci z terenu Unii Europejskiej będą miały wszczepiane pod skórę chipy. Teoretycznie, aby uniemożliwić porywaczom ich działania. Czy mamy do czynienia z próba stałej inwigilacji obywateli?

Szokująca ustawa przeszła niezauważona wśród polityków i mediów we wszystkich europejskich krajach. Uchwała została podjęta szybko i po cichu. Napisana i przegłosowana w zaledwie tydzień ma zacząć obowiązywać od początku czerwca 2014 roku.

Niewielkie chipy mają zostać umieszczone pod skóra dziecka. Informacja z chipa będzie stale przesyłana do specjalnego urządzenia, które w każdej chwili będzie w stanie określić położenie nosiciela urządzenia. Znajdą się tam takie informacje, jak grupa krwi, przebyte choroby czy dane rodziców.

Jak podaje Bruksela – chip automatycznie ulenie dezaktywacji, kiedy dziecko ukończy 16 rok życia. Rodzice jednak mają wątpliwości. Boją się, ze urządzenie będzie pracowało nadal, a ich dzieci i oni sami będą nieustannie śledzeni przez rząd, a to, co miało zabezpieczyć dzieci, zadziała jak elektroniczna smycz.

Komentarze