Czwartek, 2 sierpnia 2012, 07:00

Kara za Wojewódzkiego i Figurskiego

prawda
fałsz
Kara za Wojewódzkiego i Figurskiego
Kilka tygodni temu Michał Figurski i Kuba Wojewódzki wywołali niemałe zamieszanie medialne. Panowie podczas swojej audycji radiowej niefortunnie zażartowali z ukraińskich kobiet, ciężko pracujących w Polsce. Głupi żart spowodował, że obaj panowie stracili pracę. Audycja została zawieszona, a całą sprawą zainteresowała się również prokuratura.

Większość osób z show biznesu potępiła zachowanie Figurskiego i Wojewódzkiego. Sami zainteresowani najwyraźniej poczuli się do winy, gdyż oficjalnie przeprosili wszystkie Ukrainki. Nie zmieniło to jednak faktu, iż audycji nie przewrócono. Dodatkowo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła zbadać całą sytuację. Spodziewano się, że na stację Eska Rock, która zaprezentowała audycję Michała i Kuby, zostanie nałożona wysoka kara, a sam program nigdy nie wróci na antenę.

Nie jest to jednak takie pewne. Jak się okazało, kara nałożona przez KRRiT wcale nie jest wysoka, bo wynosi zaledwie 75 tysięcy złotych. Jak KRRiT uzasadnia swoją decyzję?

"Prezentowane w audycji treści obraźliwe dla osób narodowości ukraińskiej oraz kobiet w ogóle w sposób, który przez odbiorców przedmiotowej audycji mógł zostać odebrany jako pochwalanie prezentowanych tam postaw związanych z dyskryminacją ze względu na narodowość oraz płeć, a także nawołujących do nienawiści, w szczególności w kontekście rozgrywanych w czasie emisji przedmiotowej audycji rozgrywek EURO 2012, organizowanych przez Polskę wspólnie z Ukrainą, uznać należy za nieleżące w interesie ogółu, a zatem sprzeczne z dobrem społecznym."

Pikanterii całej sytuacji dodają doniesienia, że stacja radiowa co prawda rozstała się z Michałem Figurskim, ale wcale nie zerwała współpracy z Wojewódzkim! Kuba już szykuje się do prowadzenia nowego programu, który ma niebawem zagościć w radiu Eska Rock. Wojewódzki jak widać dość lekko potraktował swojego "przyjaciela" i zadbał tylko o swoją posadę. Czy cała sytuacja wywoła konflikt między Wojewódzkim i Figurskim? Zapewne wkrótce się przekonamy.

Wierzymy, że Michał nie wybrałby tak żenującej formy promocji.

Komentarze

gscsfs 2 sierpnia 2012 13:59
dadaxzcs