Niedziela, 8 stycznia 2012, 20:44

Lekkoatleta bez NÓG w "Tańcu z gwiazdami"!

prawda
fałsz
Lekkoatleta bez NÓG w "Tańcu z gwiazdami"!
foto: fearfulfortress.blogspot.com
Oscar Pistorius nogi stracił już jako 11-miesięczne dziecko. Jednak jego kalectwo, zamiast zabrać mu jakiekolwiek szanse na normalne życie i sukcesy, dało mu siłę walki i pokazało nową drogę, którą teraz może już dosłownie KROCZYĆ.

Brakujące nogi lekkoatlety zastępują protezy ze specjalnego materiału, wykonane wyłącznie dla sportowca, przystosowane do biegu. Oscar najpierw odnosił sukcesy w paraolimpiadach, to było jednak za niego za mało.

Ten urodzony w Pretorii południowoafrykański niepełnosprawny, zmierzył się także z pełnosprawnymi zawodowcami i wykazał się niesamowitą sprawnością - choć krążą głosy sprzeciwu, że specjalnie zaprojektowane protezy wspomagają bieg i stanowią o niesprawiedliwej bezkonkurencyjności Pistoriusa.

Tym razem przed lekkoatletą zupełnie nowe wyzwanie! Został zaproszony do telewizyjnego show tanecznego "Taniec z gwiazdami"! I propozycję przyjął!

Z wyjątkiem kilku kroków w szkole, nigdy nie tańczyłem. To dla mnie nowe wyzwanie i przyznam, że się denerwuję. To będzie dla mnie piękne przeżycie i nowe wyzwanie. Na dodatek nauczę się tańczyć - mówi Oscar.

Życzymy mu powodzenia!

Tymczasem, obejrzyj wywiad, w którym prezentuje swoje nadzwyczajne protezy:A.

Komentarze

Gość 11 stycznia 2012 20:14
Jakies to niesmaczne. Oczywiscie wspolczuje, ale ogladac nie bede.
Gość 9 stycznia 2012 19:58
współczuje i podziwiam