Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 12:09

Zniesienie wiz dla Polaków?

prawda
fałsz
Zniesienie wiz dla Polaków?
Podczas ostatniej wizyty Baracka Obamy w naszym kraju nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prezydent Stanów Zjednoczonych rozmawiał z Bronisławem Komorowskim na temat zniesienia wiz dla obywateli naszego kraju. Żadne inne media nie przytoczyły tej rozmowy, ale nasz informator ustalił, że rzeczywiście do niej doszło.

Barack Obama obawia się jednak, że w przypadku całkowitego zniesienia wiz miliony Polaków wyemigrują poza ocean i staną się problemem tamtejszego społeczeństwa. Wszyscy wiemy jak skończyło się otwarcie rynków pracy dla Polaków w Unii Europejskiej. Prezydenci rozmawiali więc o stopniowym znoszeniu wiz, tylko na razie do końca nie wiadomo w jaki sposób miało by się to odbywać. Podobno ma być wprowadzony cenzus majątkowy, czyli osoby o najwyższych zarobkach i najlepiej sytuowane będą miały nieograniczone możliwości zarobków, żeby uniknąć w ten sposób zalewu emigracji zarobkowej.
Nam udało się jednak dowiedzieć, że taki projekt nie będzie zgodny zarówno z naszą konstytucją, jak i ustawami Stanów Zjednoczonych, które zakładają równość wszystkich obywateli wobec prawa. Na pewno nad tym pomysłem trzeba będzie jeszcze popracować, ale zmiany idą w dobrym kierunku.

Na pewno cieszy fakt, że prezydenci w ogóle dyskutowali na ten temat, który jest od wielu lat palącym problemem w stosunkach między naszymi krajami. Jako wierny sojusznik Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej chcemy w końcu, żeby przyjaciele zza oceanu docenili nasze starania, odwagę polskich żołnierzy. Być może już niedługo wizy zostaną zniesione, ale pewnie trzeba będzie jeszcze na to poczekać.

Komentarze