Środa, 4 grudnia 2013, 13:37

Urząd pracy zafunduje okulary zmniejszające ilość potrzebnego snu ?

prawda
fałsz
Urząd pracy zafunduje okulary zmniejszające ilość potrzebnego snu ?
foto: internet
NeuroON to wynalazek, który wkrótce zrewolucjonizuje rynek gadżetów zwiększających produktywność pracowników. Dzięki "pierwszej na świecie masce do snu polifazowego" - jak reklamują ją twórcy wystarczą nam jedynie 2 godziny snu w ciągu doby! Wynalazkiem zainteresował się już Warszawski Urząd Pracy.

Urządzenie stworzone przez 23-letniego Kamila Adamczyka i jego dwóch wspólników ma sprawić, że jego użytkownik będzie mógł "zarządzać" swoim snem. Maska ma zainstalowane elektrody pozwalające monitorować naszą aktywność podczas snu, a podłączony do niej smartfon obudzi nas w najbardziej korzystnym momencie.

Dlaczego wynalazkiem zainteresowali się warszawscy urzędnicy?
- opowiada Michał Wielciuński z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie:
"Obecnie przedsiębiorcy poszukują pracowników nie tylko doświadczonych, chcących się rozwijać i rzetelnych, ale także PRODUKTYWNYCH. Pracownik, który skróci czas swojego snu do minimum – jak obiecają twórcy do 2, a nawet niech to będą 4 godziny i będzie aktywny przez resztę doby może się okazać niezwykle cenny. To dlatego planujemy wystąpić o dotację na zakup kilkudziesięciu par takich okularów i wciągnąć bezrobotnych do naszego projektu. Oczywiście okulary nie są im potrzebne teraz, kiedy nie mają pracy, ale już teraz będą mogli przećwiczyć ich działanie i pochwalić się w CV posiadaną umiejętnością."

Jeszcze nie wiadomo czy urząd dostanie dofinansowanie na ten cel, który jak przekonuje Wielciuński może się okazać skuteczniejszy niż wszelkie szkolenia, a na pewno bardziej motywujący niż zasiłek. Maska w regularnej sprzedaży ma kosztować ok.850zł. Ciekawe ilu bezrobotnych przybędzie w bazie warszawskiego UP w ciągu najbliższych tygodni.

Komentarze

Gość 4 stycznia 2014 04:42
Zdjecia tez sa bezprawnie kopiowane, a prawo autorskie? a żródło? za takie cos mozna niestety narobic sobie klopotow.
Gość 4 stycznia 2014 04:40
Kiedys tu zagladalam, dosc dawno i to byl fajny nawet portal, plotki szybciej pojawialy sie tutaj niz na Pudelku i Plotku, duzo o modelkach, piosenkarkach pisaliscie, a teraz non stop kopiowanie portali typu wp.pl, onetu. Co przeczytam tam, widze tutaj sparafrazowane, duzo pokopiowane. Niby smaczki z zycia towarzyskiego, zdjecia, gwiazdy, zycie celebrytow, a tak naprawde podroba portali informacyjnych i krypto-naukowe newsy. smieszne.