Sobota, 25 lutego 2012, 11:53

Nominacje do Fryderyków

prawda
fałsz
Nominacje do Fryderyków
Właśnie ogłoszono nominacje do tegorocznych Fryderyków. Z ogromną radością musimy stwierdzić, że jeśli chodzi o muzykę, w naszym kraju prym wiodą kobiety. Najwięcej nominacji otrzymały bowiem Ania Rusowicz, Julia Marcell oraz Kasia Nosowska. Przy tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam ich sylwetki.

foto: mwmedia.pl


Ania Rusowicz jest córką legendarnej wokalistki zespołu Niebiesko-Czarni. W latach 60-tych i 70-tych, kiedy big bit święcił triumfy Ada Rusowicz była w Polsce gwiazdą. Dziś niewielu ludzi o niej pamięta. Ania postarała się, aby przypomnieć publiczności jej twórczość.

Płyta, zawierająca sześć coverów sprzed ponad 30 lat oraz sześć nowych kompozycji, ma szansę zostać albumem roku w kategorii „Pop”. Jakoś trudno zgodzić się z tym przyporządkowaniem albumu Ani, który utrzymany jest w klimacie z tamtych czasów. Wtedy nikt o popie jeszcze nie słyszał!

Posłuchajcie piosenki „Ślepa miłość”, która ma szansę zostać Piosenką Roku:Julia Marcell to Polka tworząca w Niemczech.

foto: mwmedia.pl


Posiada gruntowne wykształcenie muzyczne. Podczas swoich występów śpiewa i gra na skrzypcach oraz fortepianie. Sama również komponuje swoje utwory.

Jej twórczość to niebywałe połączenie punkowych utworów z klasycznymi, folkowymi aranżacjami. Jej autorskie podejście do muzyki zostało już nagrodzone Paszportem Polityki. Czy Fryderyki będą następne?

Oto utwór „Matrioszka”, który będzie konkurował ze „Ślepą miłością” o tytuł Piosenki Roku:Nominowanie Kasi Nosowskiej chyba nikogo nie dziwi.

foto: mwmedia.pl


Jest marką samą w sobie, a jej płyty możemy kupować na ślepo, mając pewność artystycznej uczty. Nosowskiej przedstawiać nie trzeba. Również nominacje do Fryderyków i ich odbieranie to dla niej nie pierwszyzna.

Niezorientowanym radzimy posłuchać utworu „Nomada” – trzeciego nominowanego w kategorii „Piosenka Roku”. Jesteśmy pewni, że Ci zorientowani również posłuchają z przyjemnością:Tym którzy chcą zapoznać się z pełną listą nominacji, odsyłamy do strony internetowej konkursu:

Nominowani

BF

Komentarze