Wtorek, 21 lutego 2012, 08:43

Dobra wiadomość dla CUKROHOLIKÓW

prawda
fałsz
Dobra wiadomość dla CUKROHOLIKÓW
foto: anbrcama.com
Już wkrótce będziemy mogły bez opamiętania opychać się słodyczami! Bez wyrzutów sumienia i bez obaw o rozmiar naszych bioder. Cukier zostanie niedługo zastąpiony ekstraktem ze stewii – krzewu rosnącego w Ameryce Południowej. Jest 300 razy słodszy od cukru, zdrowy i (co najbardziej istotne) ma 0 KALORII!

foto: foodintoleranceinfo.com


Na terenie krajów Unii Europejskiej stewia zastąpi niedługo cukier i słodziki dodawane do napojów oraz produktów żywieniowych. Wszystkie zalety tej wspaniałej rośliny sprawiają, że wszyscy przetwórcy buraka cukrowego mogą stanąć w obliczu kryzysu.

foto: mylittlecityfoodgarden.com


Wprowadzenie do użytku ekstraktu zza oceanu nie jest oczywiście pozbawione kontrowersji. Okazuje się bowiem, że stewia była do niedawna zakazana w Unii. Sceptycy mówią, że za powrotem tej rośliny do łask stoi lobby. Czyżby okazało się silniejsze od ugrupowania odpowiedzialnego za trucie nas rakotwórczym aspartamem?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. Dla nas najważniejsze jest to, że bardziej wydajna stewia daje nadzieję na jedzenie smaczne i zdrowe jednocześnie.

foto: omahasteaks.com


BF

Komentarze

Gość 21 lutego 2012 18:37
wooow, ale to na pewno bedzie drogie