Poniedziałek, 19 maja 2014, 07:34

Nowa rasa kota

prawda
fałsz
Nowa rasa kota
Amerykańscy naukowcy specjalizujący się w inżynierii genetycznej ogłosili sensacyjną wiadomość. W swoich laboratoriach pracują nad stworzeniem nowej rasy lwa, wielkością przypominającego kota.

Prace są już na tyle zaawansowane, że w przyszłym roku ma przyjść na świat pierwszy reprezentant nowej rasy. Kot ma wyglądać identycznie jak miniaturowa wersja lwa, a więc ma posiadać charakterystyczną grzywę, jasne umaszczenie oraz ryczeć. Ciężko przewidzieć jaki będzie miał charakter, ale naukowcy podejrzewają, że jeśli spełnią się wszystkie ich założenia to mini-lew będzie miał tak samo władcze usposobienie jak jego pierwowzór. Oczywiście trwają też prace nad stworzeniem żeńskiego odpowiednika, mini-lwicy, żeby w przyszłości tak powstała rasa mogła się w sposób naturalny rozmnażać.

Jeszcze nie wiadomo jak będzie nazywać się nowy gatunek zwierząt, naukowcy pracują bowiem w tym momencie nad końcową fazą projektu. W dalszej przyszłości planowane jest także stworzenie miniaturowego hipopotama, żyrafy czy innych gatunków. Obrońcy praw zwierząt już wyrażają swoje głębokie zaniepokojenie tym faktem. Przedstawiciele środowisk kościelnych również obawiają się, w którą stronę pójdzie to przedsięwzięcie i czy nie będzie zagrożeniem dla człowieka.

„Plany stworzenia miniaturowych zwierząt jasno pokazują, że współczesny człowiek traktuje je przedmiotowo, do swoich własnych celów, a przecież to nasi bracia mniejsi, których powinniśmy szanować” - apelują środowiska ekologów. My jesteśmy ciekawi jak rozwiną się plany naukowców, czy uda się doprowadzić projekt do końca. Świat dąży do miniaturyzacji, mamy coraz mniejsze komputery, coraz więcej pamięci można zmieścić do małego urządzenia, czy świat zwierząt również obejmie ten trend? Zapewne przekonamy się wkrótce.

Komentarze