Piątek, 27 września 2013, 12:43

Pociągi-widma PKP. Za nieistniejące składy zapłacą podróżni

prawda
fałsz
Pociągi-widma PKP. Za nieistniejące składy zapłacą podróżni
foto: Tak będą wyglądały pociągi
PKP Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity kupiło nowe składy pociągów. Są one jednak niedostosowane do polskich torowisk. Żeby spłacić gigantyczny dług, będzie musiało podwyższyć ceny o 70%.

Nowych składów zakupionych przez 2 spółki PKP jest 55 – to stanowi około 12% całego wyposażenia PKP. Pociągi jednak nie pojadą, ponieważ nie są dostosowane do szerokości polskich torów! Wyprodukowane w Rosji składy, zostały zrobione "na miarę" rosyjską – mają szerszy rozstaw, niż szerokość torowisk w Polsce. Rosjanie mają wyprodukować zastępcze składy, to jednak potrwa kolejne 3 lata. Do tego czasu będziemy spłacać pociągi-widma. Nie pojedziemy nowymi pociągami, ale już za nie zapłacimy.

To dramatyczna pomyłka, nad którą wszyscy ubolewamy – mówi Ryszard Kuczyński, rzecznik PKP – Rosjanie naprawią swój błąd. W ciągu 3 lat wyprodukują prawidłowo skonstruowane składy.

To jednak nie zmienia faktu, że musimy spłacić zaciągnięty na kupno pociągów dług – 22 miliardy złotych. Dlatego PKP podwyższy ceny biletów – i to o 70%! A to oznacza, że pasażerowie znów zapłacą za głupotę urzędników.

Fot. pociągów powyżej

Komentarze

Gość 5 listopada 2013 23:31
Tak to jest jak zegarmistrz bierze sie za kolejnictwo http://antyramki.com/antyramka/1867/Pendolino-i-Slawomir-Nowak