Piątek, 21 września 2012, 12:07

"LIZANIE KOLAN KSIĘDZA to w Polsce TRADYCJA"

prawda
fałsz
"LIZANIE KOLAN KSIĘDZA to w Polsce TRADYCJA"
foto: dailymail.co.uk
Afera poniżania uczniów podczas otrzęsin w salezjańskim gimnazjum w Lubinie odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Na tym jednak nie koniec! Skandaliczny temat podchwyciły zagraniczne portale i gazety. Piszą, że "LIZANIE KOLAN KSIĘDZA to w Polsce TRADYCJA".

Gorszej reklamy nie mogliśmy sobie życzyć. O księdzu Kozyrze i o poniżaniu dzieci w polskich szkołach piszą już brytyjskie gazety i niemieckie serwisy internetowe. Sprawę skomentowano, jako "wielki, polski skandal".

Serwisy i gazety zamieściły niesmaczne zdjęcia z otrzęsin. Na stronie Daily Mail znalazły się zdjęcia uczniów zlizujących śmietanę z kolan księdza, a także zmuszanych do chodzenia na czworakach jak psy. Serwis ze szczegółami zrelacjonował zwyczaje panujące w szkole w Lubinie. Przytoczył również wypowiedź samego zainteresowanego, który w dalszym ciągu nie widzi niczego złego w całej sprawie.

Na stronie serwisu czytamy, że zwyczaj LIZANIA KOLAN KSIĘDZA TO TRADYCJA W POLSKICH SZKOŁACH... Teraz zagraniczne media zastanawiają się, jak Kościół zareaguje na ten skandal, którym zdążyła już zająć się prokuratura.

Komentarze

Gość 22 września 2012 11:51
Nie wiem kto u was czyta te artykuły ale chybe sie nie starał na lekcjach anglielskiego. Przejrzalem caly artykul Daily Mail jak i kilka innych artykolow angielskich stron (niemickich nie przerzytam bo nie znam jezyka) i NIGDZIE nie bylo napisane za lizanie kolan ksiedza to w Polsce tradycja O.o