Piątek, 17 lutego 2012, 12:30

Ekranizacja powieści udręczonej pisarki

prawda
fałsz
Ekranizacja powieści udręczonej pisarki
foto: variety.com
Julia Stiles pojawi się w 2012 roku w nowym filmie. Będzie to ekranizacja powieści „Szklany kloszSylvii Plath. Zresztą jedynej powieści tej autorki (reszta jej twórczości to poezja). Julia jest producentką filmu i zagra w nim główną rolę – cierpiącej na nerwicę Esther Greenwood.

foto: sylviaplathforum.com


Wydaje się, że fascynacja Julii twórczością Sylvii Plath trwa już od dość dawna. Jedną z ról, która przyniosła jej popularność była Katarina w „Zakochanej złośnicy”. Nastoletnia wtedy Julia w jednej ze scen siedzi na kanapie i czyta „The Bell Jar”. Czyli właśnie powieść Plath. Zbieg okoliczności?

foto: moviebuzzers.com


Wszyscy, którzy mieli do czynienia z twórczością Plath, będą z niecierpliwością czekać na ekranizację „Szklanego klosza”. Oraz na kreację Julii w tym filmie. Jej wcielenie się w Esther, targaną sprzecznościami młodą kobietę, stojącą u progu życia, może być nie lada ucztą dla kinomanów.

foto: pajiba.com


Miejmy nadzieję, że wejście do kin filmu Julii będzie się wiązało z zainteresowaniem autobiografią Sylvii Plath. Tragizm jej postaci zdaje się być niemożliwy do zmieszczenia w tak krótkim życiu. To trzeba zobaczyć!

BF

Komentarze