Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 11:41

Parkour dyscypliną olimpijską

prawda
fałsz
Parkour dyscypliną olimpijską
Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił właśnie, że pracuje nad wpisaniem na listę dyscyplin sportowych na letnich igrzyskach olimpijskich popularnego wśród młodzieży parkouru. Sport ten polega na pokonywaniu przeszkód w przestrzeni miejskiej, takich jak na przykład mury, ławki, płoty, ogrodzenia, akrobatycznych skokach ponad tymi przeszkodami. Całość przypomina bieg, a sport ten wywodzi się z Francji.

Komitet zasugerował takie zmiany, ponieważ chce nieco odświeżyć katalog sportów zaliczanych do dyscyplin olimpijskich. Związane jest to z pojawianiem się nowych, ciekawych sportów, które chce uprawiać coraz większa liczba osób. Są one bardzo popularne i mogą z powodzeniem zastąpić na Igrzyskach Olimpijskich niektóre dotychczasowe dyscypliny. Już wiadomo, że swoje miejsce na liście stracą na pewno hokej na trawie oraz badminton. Międzynarodowy Komitet Olimpijski już dawno zlecił przeprowadzenie badań opinii publicznej, które drobiazgowo przeanalizowały preferencje widzów. Okazało się, że transmisje wymienionych wyżej dyscyplin sportu są najrzadziej oglądane, więc nie generują takich przychodów z reklam, jakich oczekuje Komitet. Dlatego też pomysł wpisania na listę nowego sportu, który przyciągnie większą uwagę widzów, a także reklamodawców.

Parkour został wybrany dlatego, że jako dyscyplina sportu bije ostatnio rekordy popularności. Przedstawiciele Komitetu już teraz zastanawiają się w jaki sposób odbywać się będzie transmisja z zawodów. Trzeba będzie bowiem zainwestować w specjalnie przystosowaną bieżnię wyposażoną w typowo miejskie elementy, takie jak ławki, przeszkody w postaci siatek, murów. Przedstawiciele Komitetu nie wykluczają również, że uczestniczący w igrzyskach sportowcy będą wykonywać tylko kilka elementów akrobatycznych.

Komentarze

Arleneaduck 22 lipca 2017 12:05
Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!


XRumer20170721
DorothyPam 19 lipca 2017 00:26
Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!


XRumer20170718