Piątek, 19 grudnia 2014, 11:24

Rosja stworzy własny Facebook?

prawda
fałsz
Rosja stworzy własny Facebook?
Sankcje ekonomiczne i polityczne, które Unia Europejska zastosowała wobec Rosji po jej agresji na wschodniej Ukrainie sprawiły, że Władimir Putin postanowił się odegrać. A ponieważ obostrzenia dotyczące zakręcenia kurka z gazem na niewiele się zdały postanowił zadziałać w inny sposób.

Ostatnio media zza naszej wschodniej granicy donoszą, że rosyjscy informatycy przygotowują autorski projekt serwisu społecznościowego, który do złudzenia przypomina znany na całym świecie Facebook Marka Zuckerberga. Plany Putina wyglądają następująco – zamierza on znaleźć sposób na zablokowanie dostępu do amerykańskiego portalu na terenie Rosji. Obywatele tego kraju pod groźbą surowych sankcji nie będą mogli rejestrować się ani logować na tym popularnym serwisie społecznościowym. Plany Putina zmierzają do drastycznego zmniejszenia się liczby osób korzystających z portalu, a co za tym idzie – załamania się dochodów z reklam zamieszczanych w serwisie społecznościowym. Jak szacują niezależne badania prawie 20 milionów internautów w Rosji korzysta z Facebooka. Ich odejście mogłoby poważnie zachwiać gigantem.

W zamian za to rosyjscy informatycy już pracują nad stworzeniem autorskiej platformy, z której będą mogli korzystać tylko i wyłącznie obywatele Rosji. Jeszcze nie podano dokładnie jak będzie działać nowy portal, jednak podejrzewamy, że będzie bliźniaczo podobny do amerykańskiej wersji.

Część Rosjan już teraz głośno krytykuje pomysł Putina, argumentując, że będzie to kolejny element izolujący ich kraj od reszty świata. Niestety część osób entuzjastycznie odnosi się do pomysłów prezydenta Rosji, twierdząc, że w obecnej sytuacji należy wyeliminować wszelkie przejawy popierania zachodu. Zapewne wkrótce przekonamy się jak będzie wyglądał nowy rosyjski portal społecznościowy, na razie jednak nie mamy dokładnych informacji na ten temat.

Komentarze

FlossieTus 26 lipca 2017 00:33
Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)


XRumer20170725
Arleneaduck 22 lipca 2017 18:49
Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)


XRumer20170721